Furnig

Wykonanie projektu

Wykonanie projektu wnętrza metodą tradycyjną możemy podzielić na kilka następujących etapów:

 1. Pierwszy kontakt;

 2. Pomiar, dokumentacja fotograficzna, wybór stylu oraz wstępny wybór materiałów i kolorystyki;

 3. Wycena projektu, decyzja o dalszej współpracy;

 4. Praca nad projektem;

 5. Projektowanie końcowe z uwzględnieniem wybranej kolorystyki pomieszczenia i mebli;   

 6. Odbiór projektu, przekazanie pełnej dokumentacji i rozliczenie.

 

1. PIERWSZY KONTAKT

Pierwszy kontakt z Klientem jest telefoniczny lub poprzez pocztę e-mail. Na wstępie Klient określa ilość, rodzaje projektowanych  pomieszczeń, zakres projektowania oraz interesujący go termin realizacji. Na podstawie tych informacji podajemy wstępną cenę usługi, oraz ustalamy datę i miejsce pomiarów.

 

2. PIERWSZE SPOTKANIE POMIAR

Abyśmy mogli w pełni spełnić Państwa potrzeby i oczekiwania, przed pierwszym spotkaniem z Projektantem warto przemyśleć kilka ważnych kwestii dotyczących projektowanych wnętrz, np. styl i kolorystykę mebli oraz określenie budżetu na ich realizację.

W celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie firma Furnig stosuje pewne standardy w trakcie współpracy z Klientem, zarówno podczas pierwszego spotkania na pomiarach jak również podczas następnych etapów pracy.

Na wstępie, po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości Projektant przystępuje do wykonania szczegółowego pomiaru z uwzględnieniem wszelkich otworów ściennych, skosów, wnęk, a także przyłączy wody, gazu i gniazd elektrycznych itp. oraz tworzy dokładną dokumentację fotograficzną.

Następnie Klient określa styl, w którym będzie projektowane wnętrze, swoje oczekiwania funkcjonalne i estetyczne oraz, budżet przeznaczony na realizację wykonanego już przez nas projektu, który będzie miał wpływ na ostateczny dobór materiałów i rozwiązań technicznych. Kolejno omawiamy wstępne rozwiązania materiałowe i kolorystykę, a także zakres usług projektowych. Z pośród trzech możliwości Klient ma do wyboru:

 • Projekt w wersji podstawowej. (Zawiera wszystko, co jest niezbędne do wykonania mebli na zamówienie
 • Kompleksowy projekt wnętrza. (Wyposażenie i udekorowanie przestrzeni z dbałością o wszystkie detale)
 • Projekt podstawowy z dopłatą. (Projekt podstawowy plus pojedyncze elementy z wersji kompleksowej) 

Współpraca może rozpocząć się również niezobowiązująco i nieodpłatnie w formie konsultacji u nas w pracowni. Na takie spotkanie prosimy zabrać ze sobą wszelkie rysunki, plany, zdjęcia lub własne koncepcje na podstawie, których podamy wstępną cenę projektu wnętrza. W trakcie spotkania będzie możliwość zapoznania się z przykładową dokumentacją techniczną projektu.

Termin wykonania projektu określamy łącznie z jego wyceną do 3 dni, lecz w sytuacji, gdy złożoność projektu jest niewielka, to cenę jego wykonania podajemy podczas pomiaru. Koszt pomiaru to 150 zł netto za jedno pomieszczenie i po 50 zł netto za kolejne, plus koszty dojazdu poza granicami administracyjnymi Tarnowa wg obowiązującej stawki.

 

3. WYCENA I ZAMóWIENIE PROJEKTU

Cena wykonania projektu wnętrza uzależniona jest od wielu czynników, dlatego dopiero na tym etapie możemy wykonać szczegółową wycenę bazując na zebranych informacjach i materiałach podczas pomiaru oraz poznania preferencji Klienta odnoszących się do stylu projektowanego wnętrza, zakresu usługi i ilości projektowanych powierzchni.

Po przeanalizowaniu wszystkich szczegółów, kontaktujemy się z klientem poprzez pocztę e-mail i przekazujemy informację o kosztach i terminie realizacji projektu. Na tym etapie klient powinien podjąć decyzję o dalszej współpracy, lub przedstawić określony budżet na podstawie, którego chciałby zrealizować projekt, co uczynić może również na pierwszym spotkaniu wtedy będziemy starali się dopasować projekt do określonej ceny już od fazy wstępnej. Po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości umawiamy się z klientem w pracowni w celu podpisania umowy oraz krótkiej rozmowy o przyszłym projekcie. Na życzenie klienta umowa może zostać podpisana w dogodnym dla niego miejscu.

Poniżej przedstawiamy kilka cen, które są cenami ofertowymi dla klientów indywidualnych i posłużą Państwu do orientacyjnego obliczenia kosztów projektu przed kontaktem z nami. Należy przy tym pamiętać, iż każdy projekt wyceniamy indywidualnie ze względu na niepowtarzalność zleceń. Z projektu kompleksowego można zamówić pojedyncze elementy (płatne za każdą pozycję osobno), jako uzupełnienie projektu podstawowego.

Cena standardowego projektu wnętrza w podstawowej wersji to koszt od 700 zł netto za jedno pomieszczenie lub 40-70 zł netto/m². Natomiast koszt projektu kompleksowego zaczyna się od 1 500 zł netto za jedno pomieszczenie lub 100-150 zł netto/m². Cena projektu łazienki o powierzchni do 5m² zaczyna się od 600 zł netto powyżej 5m² od 100 zł netto/m²

 

DOKUMENTACJA PROJEKTU PODSTAWOWEGO ZAWIERA:

 • Projekt pomieszczenia (ściany, okna, drzwi i podłogi)
 • Kolorystyka mebli i materiały (szczegółowy wykaz materiałów na meble)
 • Rozplanowanie oświetlenia mebli (meble kuchenne, witryny, garderoby)
 • Układ podłóg z doborem materiałów (kuchnia, salon, pokój, przedpokój, garderoba)
 • Projekt glazury (łazienka)
 • Uproszczony opis materiałów (zestawienie istotnych elementów)
 • Dokumentacja techniczna projektu (wszystkie niezbędne rysunki wykonawcze)

 

DOKUMENTACJA PROJEKTU KOMPLEKSOWEGO ZAWIERA WSZYSTKIE ELEMENTY WERSJI PODSTAWOWEJ PLUS:

 • Projekt sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem (podwieszane układy na suficie)
 • Rozmieszczenie instalacji sanitarnej, gniazd i wyłączników (kuchnia, łazienka)
 • Projekt kominka z określeniem materiałów (w cenie wybór wkładu)
 • Wybór rodzaju oświetlenia wnętrza z rozplanowaniem (rodzaj, typy, firma)
 • Wybór kompleksowy sprzętu wraz z wyceną (AGD-RTV)
 • Wybór ceramiki i armatury wraz z wyceną (łazienka)
 • Dobór kolorystyki ścian i sufitu (paleta RAL/NCS lub okładziny/tapety)
 • Dekorowanie wnętrza (okna, dywany, tkaniny, dodatki)
 • Konsultacje u Klienta (wszelkie uzgodnienia poza pracownią)
 • Konsultacje w sklepie (wyjazd po zakupy, wybór materiałów)
 • Nadzór autorski nad projektem (konsultacje z wykonawcami)

 

4. PRACA NAD PROJEKTEM

Praca nad projektem rozpoczyna się z chwilą wpłaty zaliczki w wysokości 50% wartości zamówienia oraz akceptacji i podpisania umowy przez Klienta. W umowie zawarte są m.in. cena, termin oraz wszystkie szczegóły wykonania projektu na podstawie, którego Klient może urządzić i wyposażyć swoje wnętrze.

Na bazie wcześniej zebranych informacji i wstępnie wybranych materiałów przygotowujemy szczegółowy projekt komputerowy z naciskiem na funkcjonalność i estetykę projektowanych wnętrz jednocześnie pozostając w stałym kontakcie z Klientem, konsultując wyniki pracy. W pierwszej kolejności projektujemy zinwentaryzowany układ ścian z oknami i drzwiami oraz punkty instalacji elektrycznej, hydraulicznej i centralnego ogrzewania. Następnie projektowane są meble i niezbędne elementy wchodzące w skład ich części wizerunkowej z uwzględnieniem kolorystyki np. glazura ścienna i podłogowa w przypadku łazienki lub kuchni. Na tym etapie potrzebna jest akceptacja Klienta.

W tym celu kontaktujemy się z inwestorem i uzgadniamy odpowiednią formę prezentacji projektu wstępnego, do której się dostosowujemy. Może to być spotkanie u Nas w pracowni, lub bezpośrednio u Klienta a także konsultacje poprzez pocztę e-mail na podstawie przesłanych przez nas wizualizacji, co uważamy za dość wygodną formę pozwalającą zaoszczędzić czas i pieniądze, a dającą możliwość spokojnego zastanowienia się nad projektem. Jednak wiele osób ceni sobie bezpośredni kontakt pozwalający z kolei zadać wiele pytań, które trudno sprecyzować w e-mailu. Poza tym podczas spotkania projekt może być modyfikowany w ograniczonym zakresie na bieżąco, zgodnie z uwagami Klienta. Ten etap pracy możemy powtarzać kilkakrotnie, aż do momentu ostatecznej akceptacji formy mebli, przez Klienta   

 

5. PROJEKTOWANIE KOłƒCOWE

Na tym etapie dopracowujemy projekt w oparciu o wybrane przez Klienta opcje. Jeżeli ma to być projekt w wersji podstawowej, to skupiamy się na wykończeniu mebli pod kątem technicznym i kolorystyki z dbałością o wszelkie detale, jak również oświetlenie mebli oraz okładziny ścienne i podłogowe.

W przypadku wyboru usługi projektowania kompleksowego oprócz elementów podstawowych możemy zaprojektować również inne elementy, np. kominek, sufity podwieszane w formie różnych układów wraz z oświetleniem, rozmieszczeniem instalacji sanitarnej oraz gniazd i wyłączników. Projekt zawiera również rozplanowanie oświetlenia wnętrza z doborem lamp, wybór sprzętu AGD i RTV oraz armatury i ceramiki wraz ze szczegółową wyceną i podaniem śródła wyceny. Dobieramy również kolorystykę ścian i sufitów z określeniem palety kolorów (RAL i NCS) lub na podstawie wskazania przez Klienta konkretnej firmy. Na życzenie Klienta możemy również zaprojektować całościową dekorację wnętrza, polegającą na doborze dywanów, tkanin, obrazów, dodatków do mebli oraz dekoracji okiennych np. rolety lub karnisze z firanami i zasłonami.

Po zakończeniu projektowania i ostatecznej akceptacji projektu przez Klienta przygotowujemy pełną dokumentację techniczną. W tej fazie projektu Klient może jeszcze zdecydować o wyborze spośród dodatkowych opcji płatnych, np. czy będzie sobie życzył pomocy projektanta podczas wyboru i zakupów materiałów w sklepie oraz, czy chce skorzystać z nadzoru autorskiego nad projektem polegającego na konsultacjach z firmami budowlanymi oraz sprawdzaniu jakości usług i porównaniu ich wykonania z założeniami w projekcie.

 

6. ODBIóR I ROZLICZENIE USłUGI

Kontaktując się z Klientem zgłaszamy gotowość do odbioru projektu oraz przekazania kompletnej dokumentacji wraz z fakturą końcową. W tym celu umawiamy się na termin spotkania u nas w pracowni gdzie zostają przekazane dokumenty i następuje rozliczenie końcowe w formie gotówkowej. Po przekazaniu dokumentacji istotne zmiany w projekcie są dodatkowo płatne, lecz na każdym etapie realizacji projektu służymy bezpłatną pomocą telefoniczną.  

 

DOJAZD

Dojazd na pomiar w granicach Tarnowa jest gratis, natomiast poza granicami administracyjnymi miasta Tarnowa liczony jest wg obowiązującej stawki, czyli ok. 0,84 zł netto za kilometr.

 

* Do podanych cen netto należy doliczyć podatek VAT w wysokości